02 листопада до нас в ліцей завітали гості: Отець Роман Грицишин, капітан Василь Гнатишин – військовий-волонтер, лікар-ветеринар Андрій Макар, начальник СЮП старший лейтенант поліції Ольга Пукаляк.

Ініціатором та модератором заходу під гаслом “Вони не з вулиці, вони на вулиці…” була викладачка нашого ліцею, багаторічна волонтерка, яка займається захистом безпритульних тварин, Ірина Омелянівна Дадерко.

Спільними зусиллями розглядали проблему безпритульних тварин, інформували здобувачів освіти про відповідальність людини за життя тварин.

Запрошені доповідачі доносили до слухачів інформацію через призму своєї професійної діяльності. Відтак здобувачі освіти мали нагоду переконатися у необхідності дбайливого ставлення до тварин  через релігійні, медичні, правові та громадські переконання. 

Отець Роман розпочав захід з притчі. Свою увагу він акцентував на любові до ближнього, в тому числі й до тварин. Закликав учнівську молодь бути милосердними і не бути байдужими. Навів багато прикладів з життєвого досвіду в допомозі тваринам. Наголосив на тому, що почати треба з себе: не ображати беззахисних тварин (в тому вже буде крок до людяності), за можливості підгодовувати та напоювати безпритульних тварин, шанобливо ставитися до створінь Господніх.

Капітан Василь Гнатишин у своєму виступі наголосив на тому, що внаслідок військових дій останнім часом значно зросла кількість безпритульних тварин. Причиною тому стала масова міграція населення, які втікаючи від війни, свідомо чи несвідомо залишали своїх улюбленців. Василь розповідав про взаємовигоду співіснування тварин та військових на фронті. Побут військових не обходиться без присутності гризунів, а відтак коти “несуть службу” разом з військовими, тим самим рятуючи провізію від знищення. А ще вони, як і собаки, зігрівають в холоди тіло та душу.

Виступ ветеринара запам’ятався розповідями з практики лікаря, а також наголошенням на тому, що сучасне суспільство повинно ламати стереотипи по відношенню до тварин. Пояснив, чому важливо свідомо контролювати популяцію тварин шляхом стерилізації, вакцинувати їх, лікувати, забезпечувати відповідні умови проживання та доживання їх віку.

Начальник СЮП старший лейтенант поліції Ольга Пукаляк ознайомила присутніх з нормативними документами, які регламентують адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Навела приклади про випадки знущання над котами й собаками в нашому районі та наслідки для кривдників. На завершення свого виступу вона закликала здобувачів освіти не бути учасниками таких дій, а у випадках, коли стали свідками, не бути байдужими, а повідомляти правоохоронні органи.

Spread the love