Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. 

Цьогоріч усі заклади освіти святкують 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

В рамках відзначення визначної дати здобувачка освіти Павлюченко Євгенія взяла участь в обласному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Україно, Україно, серце моє…» з твором Т.Г. Шевченка “Мені однаково…”

«Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Під таким гаслом у ліцеї реалізовано спільний дослідницький проєкт здобувачів освіти та викладачів української мови та літератури, під час якого учасники розширили свої знання про видатного поета, продовжили знайомство з красою і неповторністю Шевченкового слова та відкрили для себе маловідомі факти його біографії, презентували твори. 

Юні дослідники відмітили, що ідеї Шевченка актуальні і сьогодні, а його образ має вагоме значення для наших захисників в умовах російської агресії проти України, а також надихає українців на боротьбу і перемогу.

Напередодні дня народження нашого славетного Кобзаря здобувачі освіти ліцею на знак вшанування й збереження пам’яті поклали квіти до підніжжя пам’ятника Шевченку, а також поділилися думками про українського генія та пророка.

Його твори написані майже два століття тому, але виявилися пророчими і актуальними донині.

Слово Кобзаря – живе і вічне. Вивчаймо його, виконуймо його заповіти!

Spread the love